Ольга Кобилянська – самобутній талант, талант європейської величини
година спілкування присвячена 150 – річчю від дня народження О.Ю.Кобилянської
Ведучий 1: Ольга Юліанівна Кобилянська – класик української літератури кінця ХІХ – початку ХХ століття, сучасниця Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Коцюбинського, видатна наша землячка, яка входила у літературу через «німецькі двері».
огляд-вікторина до Дня української писемності та мови ( для учнів 6 –х класів)
Мета: залучити дітей до співпраці, запалити у них вогник зацікавленості, активізувати мисленнєву діяльність.
Завдання: ознайомити учнів з історією виникнення писемності; рекомендувати літературу з даної теми; виховувати шанобливе ставлення до книги, до рідної мови; робота в команді.
Обладнання: книжкова виставка, кольорові фішки, аркуші паперу та ручки (за кількістю учасників), збільшені ієрогліфи, "мовні родзинки", збільшені кольорові літери назви заходу.
Хід вікторини
Учні грають однією командою. Під час бесіди бібліотекар ставить питання, відповівши на яке, учні отримують фішку із засекреченою на ній літерою. Давши відповіді на всі запропоновані питання, команда отримує розсекречені слова (Ви - молодці!). Після завершення бесіди з отриманих слів команда складає якнайбільше нових слів (мови, диво, дим, діло, ловці, ідол, лом, мило) за що й отримує "мовні родзинки" (цукерки в пакунку з написом).
- Доброго дня всім присутнім!
Певна, ви знаєте про те, що сьогодні святкують українці? (Відповіді учнів)
Так сьогодні ми святкуємо День української писемності та мови, а в травні відзначається ще й День слов'янської писемності та мови. Тож і розмова йтиме про мову, писемність. Ми з вами мандруватимемо сторінками книжок, будемо збирати фішки із засекреченими літерами. Зібравши всі ви отримаєте нагороду.
Отож будьте уважні, зосередьтесь!
(Перша загадка + фішка з літерою "В")
* * *
З однієї ми родини
від Андрія до Ярини.
Як по одному, самі,
ми буваємо німі,
хоч і маєм різні назви
й добре знаєте всіх нас ви.
Певним станемо рядком -
заговоримо ладком.
Ми - писемності основа
А без нас ніхто ні слова!
Що це таке? (Літери абетки.)
Відповіді.
Прислухайтесь, з ранку й до вечора навколо нас звучить мова. В сусідній кімнаті, в коридорі, з вулиці доносяться голоси. Ми з вами так звикли до цього, що майже не помічаємо звучання мови, навіть і тоді, коли є її учасниками. А тепер давайте уявимо, що нашої мови, а також інших мов на землі ще не існує. (Уявлення учнів)
Скрізь тихо, пусто, сумно. Отак, діти, і жили б первісні люди й до тепер, якби не винайшли мову. (Загадка друга + фішка з літерою "и")...