Сьогодні розпочинається Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, який у 2018 році проходить під гаслом "Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини".
У рамках Місячника шкільна бібліотека запускає проект «Книжку читай – духовно зростай!» Книжкою для колективного читання ми обрали хрестоматію з етики "Дивоцвіт дитинства". У якій вміщено цікаві оповідання, казки, вірші та інші твори художньої літератури, що висвітлюють основні питання етики, допомагають усвідомити найважливіші духовні цінності. В основі - оповідання Василя Сухомлинського. На думку видатного педагога, аби дитина
... Читати далі »
Основою систематизації бібліотечних фондів є Універсальна десяткова класифікація. Актуальною сьогодні є проблема впровадження її до потреб бібліотек України, зокрема бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів.
17 січня 2018 року на базі нашої шкільної бібліотеки, в рамках Школи майстерності бібліотечного працівника, відбувся майстер-клас з теми «Актуально про УДК: знайомимось, вивчаємо, впроваджуємо». Завідувач бібліотеки Ремез Н.П. презентувала учасникам заходу узагальнені матеріали, напрацьовані в ході підготовки та проведення майстер-класу, а саме: покроковий алгоритм впровадження УДК у роботу бібліотеки та «Стислу робочу таблицю відповідностей класифікації УДК та класифікації ББК для сис
... Читати далі »
У жовтні в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя».
Основним завданням бібліотекарів протягом місяця було залучити якнайбільше школярів до бібліотеки, читання, роботи з книгою; пропагувати інформаційні джерела здоров’язберігаючого характеру.
У бібліотеці були оформлені книжкові виставки «Міцне здоров’я – міцне життя», «Подаруй собі здоров’я». З учнями 2-х класів проведені бібліотечні заняття «Я хочу читати, щоб багато знати». Дітям сподобалося у шкільній бібліотец
... Читати далі »
Сьогодні розпочинається Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, який у 2016 році проходить під гаслом «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів».
У рамках Місячника шкільна бібліотека запускає проект «Книжку читай – духовно зростай!» Книжкою для колективного читання ми обрали збірку казок та розповідей Андріанова Михайла Олександровича «Філософія для дітей».*
Протягом Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у школі проводилася благодійна акція «Українську книжку – шкільним бібліотекам звільнених територій». Було зібрано двісті книжок різної тематики для різних вікових категорій школярів та відправлено у м. Дзержинськ Донецької області.
Яка багата українська земля, її лани, річки, простори. Ще від трипільців започатковується наш національний експорт-продаж пшениці, про що свідчить грецький історик Геродот у 450 році до нашої ери.
І ось на нашу найродючішу та найблагороднішу країну прийшов голод. Це був 1933 рік. Найчорніший час в історії України.
У той рік заніміли зозулі,
Накувавши знедолений вік,
Наші ноги розпухлі узули
В кирзаки-різаки у той рік.
У той рік мати рідну дитину
Клала в яму, копнувши під бік,
Без труни, загорнувши в ряднину,
А на ранок – помер чоловік.
Відповідно до плану роботи міського методичного об’єднання бібліотекарів закладів освіти та плану роботи бібліотеки школи №1, 25 березня 2015 року, в читальній залі шкільної бібліотеки, відбувся бібліотечний консиліум «Норми часу на основні процеси бібліотечної роботи».
Працівники бібліотек закладів освіти міста обговорили Типові норми часу на основні процеси бібліотечної роботи затверджені наказом Міністерства культури і туризму України № 1631/0/16-08 від 29.12.2008.